wtorek, 25 stycznia 2011

ZDROWE ODŻYWIANIE

Zdrowe odżywianie

Autorem artykułu jest Michał P.Czy jedzenie może mieć wpływ na twoje zdrowie ? Czy to prawda, że jedzenie może naprawdę być stosowane jako lek? Dowiedz się czy twój stan zdrowia zależy od żywności którą spożywasz.

Na przestrzeni wieków, wiele różnych kultur stosowało żywność w celu zapobieganiu chorobom i utrzymaniu zdrowia. Uważali, że dobry stan zdrowia jest związany z żywnością którą jedzą. Czy to prawda, że jedzenie może naprawdę być stosowane jako lek? Współczesna nauka zbadała tę kwestię, i jak na razie, wyniki wyglądają obiecująco. Naprawdę jest żywność, która pomoże ci utrzymać zdrowie.

Owoce i warzywa    

Zdrowe odżywianie, jasne, to banał, ale naprawdę trzeba jeść owoce i warzywa. Nie tylko owoce i warzywa dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, ale również dają coś, co we współczesnej diecie często brakuje: błonnik. Udowodniono że błonnik okazał się zapobiegać zatwardzeniu, a także wypełnia żołądek, dzięki czemu konsumujesz mniej kalorii. Na dodatek owoce i warzywa mają niską zawartość tłuszczu i zawierają bardzo mało cholesterolu. Istnieją również dowody, że antyoksydanty w owocach i warzywach mogą utrzymać twoje zdrowie, spowolnią proces starzenia, a nawet ochronią przed niektórymi nowotworami.

Len, orzechy, ryby

Udowodniono, że diety zawierających kwasy omega-3 (kwasy tłuszczowe), które można znaleźć w nasionach lnu, orzechach, rybach, może zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Tłuszcze omega-3 nie są produkowane przez organizm, ale są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu (szczególnie mózgu). Jeśli twoje ciało ma niedobór tych niezbędnych tłuszczów, może wystąpić uczucie zmęczenia, słaba pamięć, wahania nastroju, a nawet depresja.

Woda

To jest sporne, czy można nazwać wodę żywnością, ale to nie zmienia faktu, że organizm nie może funkcjonować bez niej. Szacuje się, że około 60% ciała ludzkiego składa się z wody. Kiedy nie pijesz wystarczająco wody, organizm zmuszony jest do przeniesienia swoich dostaw wody, co powoduje wiele negatywnych skutków. Najczęstsze objawy odwodnienia to brak energii, bóle mięśni, gorączka i drażliwość. Nawet niewielkie odwodnienie może prowadzić do negatywnych skutków. Wraz z utrzymaniem normalnego nawodnienia organizmu, picie dużo wody jest zalecane przez National Institute of Diabetes i Kidney Diseases jako sposób zapobiegania kamieni nerkowych.

Podsumowując, nauka jasno pokazuje, że żywność którą wybierasz do jedzenia może mieć tragiczne skutki dla zdrowia. Korzyści zdrowotne w zakresie od zwiększonej energii fizycznej i umysłowej jasności do zapobiegania bolesnych stanów, takich jak zaparcia i kamienie nerkowych. Zdrowe odżywianie jest naukowym dowodem na to, że jest to droga ku zdrowiu.

 

---

Wegetarianizm


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz