wtorek, 28 grudnia 2010

Łuszczyca to żaden problem! Skuteczne leczenie naturalne

Autorem artykułu jest Dr GrandŁuszczyca to poważny problem milionów ludzi. Aby zrozumieć tę chorobę warto poznać jej cechy charakterystyczne: przyczyna łuszczycy nie jest znana, indywidualny charakter objawów, środki pomocne jednym u innych mogą okazać się nieskuteczne, efektywna metoda po pewnym czasie może stracić na skuteczności.

Normalnie skóra odnawia się po 30 dniach - czas przedostania się komórek z głębszych warstw na powierzchnie. Komórki chorego na łuszczyce trafiają na powierzchnie po 3 dniach jakby organizm stracił naturalną kontrole nad tym procesem. Rezultatem są czerwone czasami swędzące wybrzuszenia na powierzchni skóry tzw. tarczki z łuszczącą się skórą co wywołane jest nadmiarem nowych tkanek na powierzchni.
Nie znając przyczyn leczenie przyczynowe jest niemożliwe dlatego pozostają tylko metody objawowe. Należy pamiętać, że nie wszystko pomaga wszystkim - potrzebny jest własny plan walki z chorobą.

Inne podejście do choroby. Najważniejsze jest zaakceptowanie problemu i nauka skutecznych sposobów walki. Jeśli od A do Z nic nie pomogło nie wolno się poddawać lecz znowu zacząć od A.

Nawilżanie i zmiękczanie skóry łagodzi przebieg choroby ograniczając świąd i powstawanie łusek. Obojętne olejki do ciała, tłuszcz roślinny lub galaretka wazelinowa skutecznie pomagają skórze zatrzymywać wilgoć. Najlepiej stosować je tuż po kąpieli gdy skóra jest jeszcze mokra. Natomiast na świąd pomagają płyny z mentolem i kamforą.

Słońce. 95% pacjentów odczuwa poprawę po regularnych intensywnych kąpielach słonecznych - znanym miejscem klimoterapii jest Morze Martwe w Izraelu. Łuszczyca nasila się zimą w klimacie zmiennym i wilgotnym dlatego w miarę możliwości warto wyjeżdżać do ciepłych krajów. Promienie ultrafioletowe (zwłaszcza beta) są skutecznym lekiem jednak paradoksalnie prowadzą również do oparzeń co może być przyczyną raka skóry. Jedynym sprawdzonym wyjściem jest krem przeciwsłoneczny położony na zdrowe obszary skóry.

Naświetlanie miejsc łuszczycowych przy pomocy promiennika promieni ultrafioletowych beta. Lub solarium z promieniami alfa jednak są one słabsze co wydłuża kurację - konsultacja z lekarzem niezbędna!

Smołę węglową nakłada się bezpośrednio na tarczki lub przygotowuje kąpiel z olejkiem zawierającym smołę a głowę myje się szamponem z tym środkiem. Preparaty smołowe mogą pozostawiać plamy i mają intensywny zapach dlatego należy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Obecnie można kupić nową formę leku w postaci żelu - bez charakterystycznej woni i łatwy do zmywania. Stosowanie każdego preparatu należy przerwać gdy wystąpi pieczenie lub podrażnienie skóry i nie smarować obszarów odkrytych bez naskórka.

Glinka indiańska zmieszana ze środkiem zmiękczającym doskonale pomaga na chore łokcie i kolana. Środek zmiękczający nadaje tarczkom wilgotność a glinka przykrywa je.

Ciepłe kąpiele zmniejszają ilość łusek natomiast tarczki stają się mniejsze jednak trzeba uważać gdyż gorąca woda nasila świąd.

Zimne kąpiele z dodatkiem filiżanki octu z jabłek doskonale łagodzą świąd podobnie jak lód. Do plastykowej torebki należy włożyć kilka kostek lodu i przyłożyć do chorych obszarów skóry.

Krem kortyzonowy, dostępny bez recepty, zawiera mniej leku niż kremy na receptę jednak zawsze warto sprawdzić jego skuteczność. Jest bezpieczny nawet na twarzy i w okolicach narządów płciowych. Należy stosować tylko do osiągnięcia doraźnej poprawy i stopniowo odstawić gdyż organizm po dłuższym czasie uodparnia się na działanie tego leku.

Osłonięte chore miejsca. Przy pomocy plastrów lub plastykowej folii należy zakleić na kilka dni lub tygodni wcześniej posmarowane kremem kortyzonowym zmiany skórne. Dzięki temu skóra mięknie, komórki ulegają zniszczeniu co spowalnia ich rozmnażanie. Metoda skuteczna tylko na małych obszarach, nie większych od monety 5-złotowej, nie zadrapanych i nie zainfekowanych.

Uszkodzenia skóry mogą doprowadzić do nowych zmian. Chorzy na łuszczycę nie powinni zbierać jeżyn, nosić za ciasnych butów, ciasnego paska, używać tępej żyletki lub drażniących środków chemicznych.

Nadwaga sprzyja łuszczycy. Mimo braku naukowego wyjaśnienia tej zależności, stabilizacja wagi łagodzi dolegliwość. Pomocne zioła odchudzające >  
Błonnik witalny & Triphala

Stres wywołuje i nasila łuszczyce. Pomaga tygodniowy urlop lub krótkie oderwanie się od codziennych obowiązków. Pomocne ziólko antystresowe >  
Gynostemma królewska

Ryby i olejek rybny w kapsułkach pomagają dzięki zawartości tłuszczowego kwasu eikozopentaenowego (EPA). Jednak skuteczność tej metody nie dotyczy wszystkich pacjentów dlatego można ją stosować tylko pod lekarską kontrolą. Najlepsza zawartość EPA w olejku to 17%. 

Infekcja nasila łuszczycę dlatego ważnym jest wczesne i skuteczne leczenie każdego zakażenia oraz szczególna kontrola zmian łuszczycowych w czasie infekcji.

MEDYCYNA / LECZENIE NATURALNE

smarować miejsca chore propolisem raz dziennie, sokiem z liści aloesu lub maścią żywokostową; napar z ziela przywrotnika, krwawnika, nacieranie olejem dziurawcowym, rumiankowym;
dieta powinna dostarczać dużo wit. B2 i H - cebula, groch, kapusta, marchew, szpinak, owoc głogu, miód, drożdże, winogrona, śliwki i morele suszone to podstawowe środki lecznicze; wskazany jest także regularny post (5-7 dni w miesiącu lub 1 dzień w tygodniu); 

pomocne są nasiona wiesiołka dwuletniego: utrzeć je na miazgę lub zmiksować, smarować 3x dziennie,
częste kąpiele wodne, powietrzne, słoneczne wzmacniają pracę organów wewnętrznych; kąpiele przedramion w zimnej wodzie - zgiąć w łokciach ręce i zanurzyć je na 30-60 sekund; po tym czasie wytrzeć ręce ręcznikiem - powtarzać codziennie; zabieg ten wzmacnia cały organizm, podobnie jak przemienny prysznic - ciepła woda 2-3 minuty, zimna woda 10-20 sekund - oraz kąpiel w otrębach pszennych - 1kg otrąb gotować 10-15 minut, przecedzić a odwar wlać do wanny
warto pić soki z marchwi, dyni, szpinaku;

okłady z namoczonego nasienia lnu

SKARBY NATURY NA ŁUSZCZYCE 

- Ostropest plamisty hamuje stany zapalne i zmiany skórne

- LUX VITALE, (Colostrum), najlepszy suplement odpornościowy 

- Olejek Rumianku Rzymskiego
 
- ALOES sok z aloesu 500 ml - suplement diety

---

Więcej > Domowe Leczenie Naturalne ŁuszczycaArtykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz