czwartek, 30 grudnia 2010

W kremowym świecie.

W kremowym świecie

Autorem artykułu jest Kotka-nie-myszkaOdpowiednio dobrany krem do skóry to już połowa sukcesu. Wzmocni, wygładzi, pozbawi drobnych zmarszczek, nawilży bądź natłuści w zależności od potrzeb. Czego chcieć więcej?

Więcej to na pewno warto wiedzieć o kremach, które planujemy zakupić. Na co zwrócić uwagę, czego unikać, jak wybrać ten odpowiedni dla danego typu cery. W innym wypadku zainwestujemy w coś niepotrzebnego, ulegniemy marketingowo nastawionej, niemalże idealnej ekspedientce, a najgorsze, że zaszkodzimy własnej skórze. Tak więc Drogie Panie nie emocjonalne, ale racjonalne kupowanie!

Pielęgnacyjny duet

Kobiety mają albo nadmiar kosmetyków albo minimalizm w kosmetyczce. A złoty środek jest prosty. Nie musimy mieć w domu małej drogerii, a minimalizm zostawmy na poczet dress code’u bo choć w pielęgnacji nie należy przesadzać to kremy do twarzy obowiązkowo powinnyśmy mieć dwa.

W dzień nasza skóra pracuje…

Krem do twarzy  na dzień powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny oznaczony symbolem SPF. Stanowi wtedy realną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się skóry, a także zapobiega przebarwieniom.  Kremy na dzień zawierają wiele substancji, które mają za zadanie chronić skórę przed zanieczyszczeniami, wolnymi rodnikami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak promieniowanie, mróz, wiatr itp.

W nocy się regeneruje…

Krem do twarzy na noc powinien zapewnić skórze przede wszystkim intensywna odnowę. Powinny one posiadać najwięcej składników pielęgnujących, nawilżających czy przeciwzmarszczkowych bo właśnie w nocy te substancje mają najlepsze warunki dostarczenia skórze odżywczych wartości przenikając do głębszych warstw skóry.

A na koniec kwestie techniczne

Aby krem dobrze się wchłonął i przekazał skórze bogactwo właściwości potrzebna jest jeszcze jego odpowiednia aplikacja. Niewielką ilość kremu rozgrzewamy na przegubie dłoni a następnie rozprowadzamy na twarzy. Ruchy zawsze koliste od środka do zewnątrz. Nie trzemy mocno, nie nakładamy kremu całą dłonią tylko opuszkami palców. Jeśli nauczymy się prawidłowo nakładać kosmetyk dłużej nacieszymy się młodością naszej cery.

Pamiętaj!

Wybór odpowiedniego kremu + regularne stosowanie + prawidłowe nakładanie = sukces Twojej skóry.

---

Kotka-nie-myszka.info - "Bądź Słodką Kotką, a nie Szarą Myszką!" Jedyny taki blog o pielęgnacji urody i wizażu.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz