piątek, 31 grudnia 2010

Tajemnicze i niezwykłe flawonoidy.

Tajemnicze i niezwykłe flawonoidy.

Autorem artykułu jest Dorota Trojan



Flawonoidy możemy znaleźć w owocach o ciemnym zabarwieniu ( borówki, czereśnie, aronia, suszone) i pomarańczowych oraz zielonych jarzynach (papryka żółta, nać selera). Możemy je spotkać również w orzechach, nasionach, czerwonym winie i zielonej herbacie.

Ich najważniejszym zadaniem jest ochrona roślin przed mocnym promieniowaniem słonecznym.
W organizmie ludzkim flawonoidy chronią i wzmacniają komórki, zwiększają odporność, zwalczają infekcje wywołane przez pasożyty a zwłaszcza przez bakterie. Najcenniejszymi flawonoidami działającymi bakteriobójczo są flawonoidy z cytrusów.

Flawonoidy pełnią również inne zadania jak np. oczyszczanie organizmu z trujących metali ciężkich. Po prostu flawonoidy wiążą się z tymi metalami i w tej formie opuszczają organizm. Następną zaletą flawonoidów jest działanie antyalergiczne. Alergia jest bowiem schorzeniem wynikającym z atakowania alergenu w osłabionym organizmie. Flawonoidy uodparniają ciało a także pomagają usuwać alergen.
Niszczenie wolnych rodników tlenowych jest następnym niezwykle pożytecznym zadaniem. W następstwie tego działania, każda tkanka jest chroniona przed nowotworami. Alergia, nowotwory, oczyszczanie organizmu to jednak nie koniec. Równie ważna jest również ochrona przed uszkodzeniem układu krwionośnego i serca. Flawonoidy zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, miażdżycy, uszczelniają naczynia krwionośne. Dzięki flawonoidom łatwiej jest usunąć hemoroidy i krwawienie dziąseł.

Widać wyraźnie, że flawonoidy są niezwykle pożyteczne. Warto je uwzględniać w codziennej diecie. Jeśli mamy kłopoty z dostarczeniem odpowiedniej ilości flawonoidów z jedzeniem można zastosować naturalne suplementy diety zawierające flawonoidy. Ich siła działania nie ulega zmianie a jest to dużo prostsze rozwiązanie.

---

baner-naturalne-suplementy


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

czwartek, 30 grudnia 2010

W kremowym świecie.

W kremowym świecie

Autorem artykułu jest Kotka-nie-myszka



Odpowiednio dobrany krem do skóry to już połowa sukcesu. Wzmocni, wygładzi, pozbawi drobnych zmarszczek, nawilży bądź natłuści w zależności od potrzeb. Czego chcieć więcej?

Więcej to na pewno warto wiedzieć o kremach, które planujemy zakupić. Na co zwrócić uwagę, czego unikać, jak wybrać ten odpowiedni dla danego typu cery. W innym wypadku zainwestujemy w coś niepotrzebnego, ulegniemy marketingowo nastawionej, niemalże idealnej ekspedientce, a najgorsze, że zaszkodzimy własnej skórze. Tak więc Drogie Panie nie emocjonalne, ale racjonalne kupowanie!

Pielęgnacyjny duet

Kobiety mają albo nadmiar kosmetyków albo minimalizm w kosmetyczce. A złoty środek jest prosty. Nie musimy mieć w domu małej drogerii, a minimalizm zostawmy na poczet dress code’u bo choć w pielęgnacji nie należy przesadzać to kremy do twarzy obowiązkowo powinnyśmy mieć dwa.

W dzień nasza skóra pracuje…

Krem do twarzy  na dzień powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny oznaczony symbolem SPF. Stanowi wtedy realną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się skóry, a także zapobiega przebarwieniom.  Kremy na dzień zawierają wiele substancji, które mają za zadanie chronić skórę przed zanieczyszczeniami, wolnymi rodnikami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak promieniowanie, mróz, wiatr itp.

W nocy się regeneruje…

Krem do twarzy na noc powinien zapewnić skórze przede wszystkim intensywna odnowę. Powinny one posiadać najwięcej składników pielęgnujących, nawilżających czy przeciwzmarszczkowych bo właśnie w nocy te substancje mają najlepsze warunki dostarczenia skórze odżywczych wartości przenikając do głębszych warstw skóry.

A na koniec kwestie techniczne

Aby krem dobrze się wchłonął i przekazał skórze bogactwo właściwości potrzebna jest jeszcze jego odpowiednia aplikacja. Niewielką ilość kremu rozgrzewamy na przegubie dłoni a następnie rozprowadzamy na twarzy. Ruchy zawsze koliste od środka do zewnątrz. Nie trzemy mocno, nie nakładamy kremu całą dłonią tylko opuszkami palców. Jeśli nauczymy się prawidłowo nakładać kosmetyk dłużej nacieszymy się młodością naszej cery.

Pamiętaj!

Wybór odpowiedniego kremu + regularne stosowanie + prawidłowe nakładanie = sukces Twojej skóry.

---

Kotka-nie-myszka.info - "Bądź Słodką Kotką, a nie Szarą Myszką!" Jedyny taki blog o pielęgnacji urody i wizażu.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Błonnik i jego wpływ na zdrowie.

Błonnik i jego wpływ na zdrowie

Autorem artykułu jest nektarnik



Według encyklopedii błonnik to nic innego jak “kompleks heterogennych substancji ściankomórkowych roślin nie trawionych i nie wchłanianych w przewodzie pokarmowym człowieka.”Czyli?

Nektarnik.pl - pamiętnik cukrzyka | BłonnikCzyli najprościej mówiąc, są to substancje wykorzystywane do budowy roślin, takie jak celuloza, pektyny, śluzy, gumy, hemicelulozy i ligniny. Co najlepsze, nie posiadają one żadnych wartości odżywczych dla człowieka oraz nie są przez nas w ogóle trawione. Pomimo tego… są niezbędnym składnikiem każdej zdrowej diety!

1. Niezastąpiony w walce z otyłością. Głównie dzięki temu, że wchłania wodę, zwiększając swoją objętość oraz wypełniając żołądek. Niwelując tym samym uczucie głodu.

2. Radzi sobie również z zaparciami. Polepsza perystaltykę jelit. Wypełnia je, pobudza ich ruchy oraz przyspiesza wydalanie. I po co komu środek przeczyszczający?

3. Obniża poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi. Wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit, które są wykorzystywane przez wątrobę do produkcji cholesterolu. Obniża również poziom trójglicerydów, podobnie jak ryby.

4. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich.

5. No i przede wszystkim stabilizuje poziom glukozy we krwi. Ten efekt odczułem na własnej “skórze”. Błonnik jest naprawdę pomocny w utrzymywaniu odpowiednich poziomów cukru. Dzieje się tak głównie dlatego, że spowalnia on przemianę węglowodanów. Czyli tak jakby obniża indeks glikemiczny zjedzonych produktów. Poza tym wzrost spożycia błonnika wpływa pozytywnie na system hormonalny częściowo odpowiedzialny za wydzielanie insuliny. Na podstawie tych informacji możemy wywnioskować, że regularne spożywanie błonnika może działać tak samo jak regularne uprawianie sportu, czyli zmniejszać nasze zapotrzebowanie na insulinę. Zresztą do podobnego wniosku doszli naukowcy z UT Southwestern Medical Center w Dallas. Zastosowali oni dietę bogatą w błonnik (50g dziennie) u osób chorych na cukrzycę typu 2. Po 6 tygodniach zauważyli spadek poziomu glukozy we krwi o około 10%. Pełne wyniki badań zostały opublikowane w New England Journal of Medicine.

Najlepszym rozwiązaniem jest zjadanie od 30 do 40 gram błonnika dziennie. Ale skąd go tyle wziąć? Najwięcej błonnika znajdziemy w warzywach, owocach, produktach zbożowych oraz nasionach roślin strączkowych. Poniżej kilka produktów z przedstawioną zawartością błonnika (na 100g):

otręby pszenne 42,4

fasola czerwona 25

groch (ziarno suche) 17,0

soja 15,7

chleb pszenny razowy graham 5,0

chleb żytni razowy 6,2

kasza gryczana 5,9

jabłko 2

Fajna strona z tabelami zawartości błonnika w poszczególnych produktach –> tutaj

Na koniec musimy pamiętać o zasadzie umiaru :) Wszystko jest dobre ale w odpowiednich ilościach. Pamiętajmy aby starać się nie przekraczać zalecanej dziennej dawki spożycia błonnika. Na dłuższą metę może to skutkować nieprzyjemnymi efektami.

Pozdrawiam z uśmiechem :D

Albert Czajkowski

---

Chcesz odżywiać się jeszcze zdrowiej? Zajrzyj na nektarnik.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Błonnik zadbaj o jelita.

Błonnik - zadbaj o jelita, poczuj się lepiej, bądź zdrów!

Autorem artykułu jest Michał R



Jedząc Błonnik witalny robisz znaczący krok w kierunku czystych jelit, lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Błonnik witalny stworzyłem z myślą o tych, którzy jedzą za mało warzyw i owoców bogatych w błonnik lecz wiedzą, że to jest ważne i chcą to zmienić z korzyścią dla swojego zdrowia.

Błonnik witalny jest bardzo łagodny dla jelit. Nie dość, że nie drażni ich ścianek, to jeszcze działa łagodząco powlekając jelita warstewką śluzu.

 

Jeśli chcesz mieć zdrowe, czyste jelita i optymalny poziom cholesterolu. Jeśli szukasz wiedzy na temat tego: jak dbać o zdrowie poprzez odpowiednie suplementy diety,jak skutecznie obniżyć poziom cholesterolu,jak szybko zlikwidować zaparcia i oczyścić organizm z toksycznych resztek pokarmowychjak minimalnym nakładem mieć dużo energii i dobre samopoczucie. Jeśli te tematy Cię interesują, czytaj dalej. Może zainteresować Cię praktyczna wiedza jak łatwo wprowadzić do diety Błonnik witalny i cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Błonnik witalny i koniec problemów!  

Koniec z nadwagą. Błonnik pomaga zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek, zmniejszając uczucie głodu, a także opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek. 

Koniec z podwyższonym cholesterolem. Błonnik rozpuszczalny (pektyny) jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. Dzięki swej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. Ponieważ wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną usunięte, obniża się poziom cholesterolu. Wydalanie kwasów żółciowych to główny sposób pozbywania się przez organizm nadmiaru cholesterolu, gdyż nie może on, tak jak inne tłuszcze zostać zmetabolizowany. Błonnik nierozpuszczalny obniża poziom trójglicerydów we krwi, przez co zmniejsza ryzyko miażdżycy.

Koniec z problemami jelitowymi. Błonnik wędruje przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym. Jednakże wzdłuż całej drogi wchłania wodę, przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza eliminację niestrawionych resztek. Likwiduje to zaparcia i ułatwia regularne wypróżnianie się. Żywność zawierająca dużo błonnika pokarmowego pomaga zapobiegać zaparciom i bólom towarzyszącym hemoroidom, ponieważ zwiększa zawartość wody w kale, przez co łatwiej go wydalić z organizmu.

Koniec z wahaniem stężenia glukozy we krwi. Błonnik opóźnia przemianę węglowodanów poprzez częściowe blokowanie dostępu glukozy do krwi, co z kolei zmniejsza wydzielanie insuliny i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Ponadto wydzielanie insuliny jest częściowo wywoływane i regulowane przez system hormonalny (żołądkowy peptyd hamujący GIP i enteroglukagon). Wzrost spożycia błonnika prowadzi do obniżenia poziomu hormonów.

Koniec z toksynami. Błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie pomaga eliminować z organizmu toksyny, kwasy żółciowe, metale ciężkie (dzięki zdolnościom jonowymiennym wolnych grup karboksylowych), a nawet substancje rakotwórcze (np. poziom azotynów w organizmie skutecznie obniżają pektyny).I to wszystko jedząc jeden w pełni naturalny produkt - abyś nie traciła swojego cennego czasu szukając kolejnych diet i zdrowia stosując tabletki na odchudzanie.

Więcej się dowiesz tutaj: Błonnik witalny

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Cholesterol normy.

Cholesterol - normy. Jaki poziom cholesterolu?

Autorem artykułu jest Tobiasz Duda



Każdy z nas pragnie osiągnąć wymarzony prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Żeby tego dokonać czasem sięgamy po dość drastyczne środki. Nie potrzebnie tak się dzieje.

W zadbaniu o wysoki cholesterol nie chodzi o to, żeby w jednej chwili zacząć stosować dość rygorystyczne metody. Oprócz tych wszystkich porad, żeby obniżyć cholesterol należy pamiętać o profilaktyce i wzmocnieniu naczyń krwionośnych.

Jednak, żeby można było stwierdzić czy stężenie cholesterolu we krwi jest odpowiednie należy wykonać 4 dokładne pomiary:

- Poziom cholesterolu całkowitego,

- Poziom cholesterolu HDL,

- Poziom cholesterolu LDL,

- Poziom trójglicerydów,

Jeśli wykonamy pomiar tych 4 substancji Ty lub Twój lekarz będziecie mogli ocenić obiektywnie czy poziom cholesterolu jest w odpowiednim miejscu. Wtedy będzie można stwierdzić realne zagrożenie dla Twojego życia jakie stwarza wysoki cholesterol we krwi.

Poniżej podaje Ci dokładne normy, które zostały ustalone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Serca.

Cholesterol całkowity:

- Poziom prawidłowy: poniżej 200 mg/dl

- Poziom nieprawidłowy: powyżej 240 mg/dl

Poziom: Cholesterol HDL:

- Poziom prawidłowy: powyżej 45 mg/dl

- Poziom niewskazany: poniżej 40 mg/dl

Poziom: Cholesterol LDL:

- Poziom prawidłowy: poniżej 130 mg/dl

- Poziom nieprawidłowy: 160 mg/dl i powyżej

Poziom: Trójglicerydy:

- Poziom wskazany: poniżej 150 mg/dl

- Poziom niewskazany: powyżej 200 mg/dl

Jeśli poziom cholesterolu przekracza ustalone normy, wtedy jesteśmy w tej grupie podwyższonego ryzyka zachorowań na miażdżycę, choroby serca lub choroby wieńcowe. Są jeszcze inne czynniki, które decydują o tym czy zostaniemy przypisani do tej grupy.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 29 grudnia 2010

Zaparcia i zatwardzenie-leczenie i profilaktyka-NAJSKUTECZNIEJSZE LEKI NATURALNE.

Zaparcia i zatwardzenie - leczenie i profilaktyka - NAJSKUTECZNIEJSZE LEKI NATURALNE

Autorem artykułu jest Dr Grand



Zaparcie czyli spowolnione działanie jelit często wiąże się z bólem ale pocieszający jest fakt łatwej identyfikacji przyczyny dolegliwości. Najczęściej jest to: złe odżywianie (mało włókien i płynów), stres, leki lub brak ruchu. Na zatwardzenie wystarczą domowe sposoby wypunktowane poniżej...

Celna diagnoza. Wiele osób cierpi na urojone zaparcia, które często wywołane są błędną informacją o minimum 1 stolcu dziennie. Potrzeba opróżniania się jest zróżnicowana indywidualnie - prawidłowa częstotliwość to 3 stolce dziennie ale również 3 tygodniowo. 

Płyny. Minimum 6 szklanek różnych płynów dziennie, najlepiej 8 wody mineralnej.

Włókna pokarmowe (błonnik) - zalecana dzienna dawka dla dorosłego to 20-35g, cierpiący na zaparcia min. 30g. Źródłem włókien są węglowodany złożone np. niełuskane ziarna, owoce i warzywa.

Przykładowy zestaw: pół filiżanki zielonego groszku (5g), jabłko (3g), porcja płatków śniadaniowych z pełnego ziarna (13g).

Najbogatsze źródła włókien: gotowana fasola, śliwki, figi, rodzynki, prażona kukurydza, płatki owsiane, gruszki oraz orzechy. Zwiększenie poziomu włókien w diecie musi być stopniowe, inaczej grożą wzdęcia i bóle brzucha. Dla osób, które nie przepadają za powyższymi produktami celną alternatywą jest dodatkowa suplementacja błonnikiem witalnym.

Ruch pomaga jelitom przyśpieszając przechodzenie pokarmów przez przewód pokarmowy. Chodzenie i spacery są zalecane kobietom ciężarnym często cierpiącym na zaparcia jednak codzienny 20-30minutowy spacer jest wskazany każdemu.

Właściwa pora. Wiele osób oddanie stolca dostosowuje do planu dnia - przytrzymywanie wypróżnienia może prowadzić do zaparcia. Najlepszą porą na oddanie stolca jest czas po którymś posiłku w ciągu dnia.

Relaks. W chwili nasilonego stresu ruch jelit ustaje. Jeśli przyczyną zaparć jest nasilone napięcie nerwowe pomocna może być wizyta u specjalisty lub roślina antystresowa Gynostemma królewska.

Spontaniczny śmiech działa korzystnie na jelita i łagodzi stres.

Nadużywanie leków przeczyszczających może nasilić zaparcia, gdyż jelita po pewnym czasie przyzwyczajają się do leku. Najlepiej w ogóle z nich nie korzystać.

Naturalne środki przeczyszczające to doskonała alternatywa dla tradycyjnych leków. Ich głównym składnikiem są najczęściej nasiona Psyllium - skoncentrowana postać włókien pochodząca z rośliny babki płesznik (wspomniany Błonnik witalny). W przeciwieństwie do syntetyków nie powodują przyzwyczajenia i są bezpieczne nawet przy długim okresie kuracji - ważne aby popijać je dużą ilością wody. Osobiście stosuje kurację babką od kilku miesięcy i szczerze polecam każdemu nawet profilaktycznie.

Ostatecznie lewatywa lub czopek glicerynowy to najszybsza i skuteczna walka z naprawdę dokuczliwym zaparciem. Ważne aby te rozwiązania były stosowane rzadko, gdyż w przeciwnym razie może dojść do rozleniwienia jelita grubego, co pogarsza sytuację. Do lewatywy używa się tylko i wyłącznie zwykłej wody, ewentualnie z dodatkiem soli kuchennej!

Weryfikacja przyjmowanych leków. Zaparcia są nasilane przez: leki zobojętniające, zawierające związki glinu, przeciw chorobie Parkinsona, preparaty wapnia, leki moczopędne, narkotyki, fenotiazyna, leki uspokajające oraz trójpierścieniowe leki przeciw depresji.

Unikaj zaparciogennych pokarmów, które należy wytypować indywidualnie, np. mleko u jednych wywołuje zaparcia u innych rozwolnienie. Osoby z zaparciem na podłożu spastycznym (nadmierny, przedłużony skurcz jelit często z kurczowymi bólami brzucha; zespół jelita drażliwego) nie powinny jeść fasoli strączkowej, kalafioru i kapusty.

Unikaj obfitych posiłków przy zaparciach spastycznych - przejadanie się pogarsza sytuację.

Ostrożnie z ziołami o działaniu rozwalniającym. Medykamenty zawierające sok z aloesu, senes, szakłak, rabarbar (rzewień lekarski), kruszynę, korzeń mniszka lekarskiego (mlecz) są szczególnie zalecane jednak podobnie do leków chemicznych nie można ich przedawkować - zawsze należy stosować zgodnie z dołączoną instrukcją. Wyjątkową mieszanką ziół jest szczególnie często zalecany preparat o nazwie Triphala lub czysty, nieprzedawkowalny Błonnik witalny.

Nie wolno przeć przy wypróżnianiu, gdyż jest to główna przyczyna wystąpienia bolesnych hemoroidów i rozpadlin odbytu, które z czasem mogą nasilać zaparcia wskutek zbliznowacenia i wtórnego zwężenia odbytu. Dodatkowo silne parcie powoduje skok ciśnienia krwi i zwolnienie czynności serca, co może być niebezpieczne u osób starszych i cierpiących na chorobę wieńcową.

Unikaj płynnego oleju (np. roślinny, sojowy czy z oliwek) gdyż tworzy on w żołądku cienką błonkę utrudniającą trawienie węglowodanów i białek. Trawienie opóźnia się nawet do 20 godzin, co prowadzi do procesów gnilnych, wytwarzania gazu i zalegania substancji szkodliwych w jelicie grubym i okrężnicy. Natomiast naturalne oleje (np. zawarte w orzechach, owocach awokado czy w ziarnach zbóż) są uwalniane powoli nie utrudniając trawienia i nie powodując zaparć.

PORADA LEKARSKA

Gdy zaparciom towarzyszą następujące dolegliwości należy udać się do lekarza: bóle, wzdęcia (niedrożność jelit), widoczna krew w stolcu; inne niepokojące oznaki to powtórzenie zaparcia w ciągu 3 tygodni i uniemożliwiony normalny tryb życia.

LECZENIE ZAPARCIA NATURALNYMI SPECYFIKAMI

-Błonnik witalny - wyselekcjonowane nasiona babki płesznikTriphala - kompleksowa regulacja układu pokarmowego

-Gynostemma królewska - ziele antystresowe i wzmacniające

-Ostropest plamisty - naturalna detoksykacja organizmu

-LUX VITALE, (Colostrum), najlepszy suplement odpornościowy o szerokim spektrum działania 

---

Więcej > Domowe Leczenie Naturalne Zaparcia

W serwisie 4 ebooki zdrowotne do pobrania ZA DARMO!!!


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zdrowe gotowanie

Zdrowe gotowanie

Autorem artykułu jest Natalia Nowicka



Przygotowanie jedzenia w zdrowy sposób a przy tym smaczny,wcale nie trzeba posiadać umiejętności mistrza kuchni.Wystarczy opanować kilka prostych technik i sprawić by nasze dania zachowały smak bez konieczności dużych ilości soli i tłuszczu.

SMAŻENIE

Jak posiadamy patelnie dobrej jakości o grubym nieprzywierającym dnie, możemy smażyć bez użycia tłuszczu. Zamiast oleju wystarczy dodać odrobinę wody lub bulionu,który wzbogaci smak smażonych potraw.


GRILLOWANIE

Jest to bardzo zdrowy sposób przyrządzania żywności. Ułożone kawałki mięsa na ruszcie podczas opiekania wytapiane są spore ilości tłuszczu. Do grillowania najzdrowszy jest węgiel drzewny a jako podpałki najlepsze są płyny i kostki.

PIECZENIE

W ten sposób można przyrządzać mięso, owoce morza a w niższych temperaturach pokrojone kawałki warzyw. Konieczne jest posmarowanie powierzchni olejem. Mięsa czy owoce najlepiej i najzdrowiej jest piec na wyposażonej w ruszt brytfance, dzięki czemu większa część tłuszczu zostanie wytopiona.

DUSZENIE

Produkty, które chcemy użyć należy przed duszeniem delikatnie podsmażyć na patelni. Następnie dolewamy troszeczkę wody,octu winnego czy bulionu i pod przykryciem zostawić na wolnym ogniu.

GOTOWANIE

Żeby składniki nie traciły wartości odżywczych ,należy je gotować w jak najmniejszej objętości płynu. Właśnie dlatego garnek powinien odpowiadać wielkością i kształtem przyrządzanemu produktowi. Gotowanie pod przykrywką pozwoli nam do minimum ograniczyć użycie płynu.

GOTOWANIE NA PARZE

Jest to bardzo zdrowy sposób przyrządzania żywności. Wystarczy mieć perforowany koszyk,który będziemy mogli zawiesić na brzegach garnka z wrzącą wodą. Do wody można dodać zioła dzięki temu nasze potrawy zyskają na charakterze.

---

Natalia

www.swiatkobiety-urody.blogspot.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

5 kluczy jak rzucić palenie.

5 kluczy jak rzucić palenie.

Autorem artykułu jest Marcin Denisiuk



Jeśli jesteś palaczem i chcesz zerwać z nałogiem to powiem Ci, że nie ma nic prostszego. Rzucenie palenia jest znacznie łatwiejsze niż jego nauka. Jak to zrobić? Chcesz zerwać z nałogiem? Czytaj dalej. Jeśli nie jesteś pewien, zamknij ten artykuł. Szkoda Twojego czasu na dalszą lekturę.

Przypomnij sobie ile kosztowała Cię nauka palenia. Czy pierwszy papieros Ci smakował? Pewnie, że nie. Był wstrętny. Doskonale pamiętam swoje początki. Pierwsze podpalania zaczęły się w siódmej klasie podstawówki. Był to bardziej szpan niż potrzeba. Razem z kolegami popalaliśmy na przerwach. Nie można było mówić o nałogu. Z tego co pamiętam to nawet się nie zaciągałem. Była to już „wyższa szkoła jazdy w paleniu” zarezerwowana dla starszych kolegów.

Kolejne podejście do palenia to właśnie szkoła średnia. Palenie było niemal obowiązkowe. Wiązało się z prestiżem. „Koty” nie miały lekkiego życia w latach mojej młodości. Zjawisko fali w szkołach średnich było wciąż żywe. Osobiście miałem kilku starszych kolegów. Mogłem jako jeden z niewielu pierwszoklasistów palić z nimi w toalecie.

Inni nie mieli nawet prawa o tym pomyśleć. Pozostawały im krzaki poza terenem szkoły. O ile w lato było to miejsce bardziej sympatyczne niż ciasna zadymiona toaleta, o tyle w zimę już nie koniecznie. Tak się to wszystko rozpoczęło. Najpierw paliłem tylko w szkole. Po lekcjach nawet nie myślałem o papierosach. Człowiek nauczył się zaciągać dymem i tak poleciało. Najpierw chodziło o prestiż a później, po prostu poleciały kolejne dni, miesiące i lata.

Miałeś tak samo? Pewnie scenariusz był bardzo podobny. Większość palaczy zaczyna w ten sposób. W chwili obecnej mogę Ci powiedzieć, że nie palę. Chcesz wiedzieć jak to zrobiłem?

Proszę bardzo. Okazuje się, że rzucenie papierosów jest bardzo proste. Jest to przysłowiowa bułka z masłem w porównaniu z tymi katorgami, przez które przechodziliśmy w trakcie nauki palenia. Oto 5 kluczy do rzucenia palenia.

1. Musisz podjąć decyzję, że chcesz rozstać się z nałogiem.

Nie możesz się wahać i musisz być w 100% przekonany co do trafności swojej decyzji. Weź za nią całkowitą odpowiedzialność na siebie.

2. Nigdy nie wycofuj się z raz podjętej decyzji.

Bądź konsekwentny w swoim działaniu. Skoro postanowiłeś rozstać się z nałogiem to trwaj w swoim postanowieniu.

3. Niczego nie żałuj.

Nigdy, ale to przenigdy nie możesz dopuścić do siebie myśli, że brakuje Ci palenia. W słabszych chwilach możesz pomyśleć sobie ile zdrowia i pieniędzy utraciłeś będąc w szponach nałogu.

4. Zastąp negatywne uczucia pozytywnymi.

Nie myśl o tym, że byś zapalił papierosa. Ciesz się życiem i faktem, że już nie palisz. Zapisuj sobie te dni.

5. To Ty i nikt więcej jest Panem Twojego życia.

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że nikt inny tylko Ty jesteś odpowiedzialny za wszystko co robisz i jak wygląda Twoje życie. Jeśli palisz to tylko dlatego, że taką podjąłeś decyzję. Nikt nie jest w stanie Cię zmusić do palenia papierosów. Nikt nie przykładał Ci broni do skroni i nie kazał palić. Sam to uczyniłeś. Sam męczyłeś się w latach młodości. Sam podjąłeś decyzję o tym, że chcesz to robić. 

Teraz zrób dokładnie to samo tylko w odwrotną stronę. Nie używaj żadnych plastrów czy innych cudownych środków zawierających nikotynę. To tak jakbyś podawał alkoholikowi setkę wódki w nadzieji, że to go uleczy i przestanie pić. Samo uzależnienie fizyczne od nikotyny trwa 30 minut, licząc od momentu zgaszenia ostatniego papierosa. Po upływie tego czasu nie ma już mowy o uzależnieniu fizycznym organizmu. Pozostaje jedynie uzależnienie psychiczne, które sami "nakręcamy". Skoro tak jest to nie róbmy tego i to od zaraz.

Ja już to zrobiłem. Kolej na Ciebie. Zrób to teraz!

---

Marcin Denisiuk

marcindenisiuk.pl ; celoosiagacz.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 28 grudnia 2010

W które kosmetyki warto więcej zainwestować?

Autorem artykułu jest Joanna Kwiatek



W które kosmetyki warto zainwestować więcej? W te do makijażu (pudry, podkłady, tusze do rzęs), czy pielęgnacyjne (kremy, balsamy do ciała itp)? Na te pytania odpowiem poniżej. Życzę miłej lektury.


Wiadomo, ze każdy ma inne pojęcie tego, co jest tanie, a co drogie, dlatego cen nie podam.  Postaram się mniej więcej wytłumaczyć w jakie kosmetyki warto zainwestować więcej pieniędzy w drogerii, albo kupić je w salonie.

 

Podkłady – dobry jest kryjący, a także pielęgnacyjny, dobrany odcieniem do karnacji.

Warto zainwestować więcej w tego typu produkt, ale też w zabiegi pielęgnacyjne, dzięki czemu nie będziemy potrzebować mocno kryjącego podkładu, ale mimo to i tak warto zapłacić więcej za ten kosmetyk, ponieważ jest on bardzo ważny. Jest na najważniejszej części ciała – twarzy – widocznej dla wszystkich, nawet obcych na ulicy, tworzy nasz wizerunek, wpływa na poczucie wartości.

 

Puder – jeśli podkład wymaga jego użycia warto go mieć, a jak nawet nie, to ten kosmetyk przyda się do poprawek w ciągu dnia. Może być z innej firmy niż podkład, ale jakość powinna być podobna, dlatego że złej jakości pudry nie spełnią swojej funkcji.

 

Krem do twarzy – polecam stosowanie jednego, a porządnego, żeby zawierał substancje odpowiednie dla potrzeb naszej skóry. Lepiej kupić jeden krem droższy niż 5 tańszych za tą samą cenę.

 

Szampony i odżywki – włosy są również bardzo ważną ozdobą, dlatego nie należy ich myć tanim szamponem, którego skład pozostawia wiele do życzenia.

Na samo mycie głowy bez sensu chodzić do fryzjera, statystyczna cena (w Krakowie) to 30 -50 zł za samo umycie i wysuszenie. Lepiej kupić u niego dobry szampon, którego używa do zabiegów profesjonalnych.

 

Tusze do rzęs – w tym wypadku nie ma za bardzo znaczenia jakiego tuszu użyjemy, ponieważ jak ktoś ma ładne, długie naturalne rzęsy to każdy tusz jest dobry. Jednak jak kogoś natura nie obdarzyła pięknymi rzęsami, to może je przedłużyć, bo nawet  po użyciu najdroższego tuszu nie  uzyskamy  takiego efektu jak w reklamach, w których modelki mają doklejone sztuczne rzęsy lub przedłużone, bowiem teraz jest to bardzo modne.

 

Balsam do ciała – nie od dziś wiadomo, ze sam tego typu kosmetyk nie wyszczupli, nie sprawi, że każdy będzie wyglądał jak top modelka. Mimo to warto kupić kilka balsamów i używać ich na zmianę – brązujący, który teraz w zimie jest niezbędny,  nikt nie chce przecież blado wyglądać. Chociaż latem tez go używamy, szczególnie jak ktoś nie może zbyt długo przebywać na słońcu. Może też być samoopalacz, albo solarium jak ktoś jest fanem tego typu zabiegu.

Balsam nawilżający – także niezbędny zimową porą, ponieważ skóra jest bardzo sucha.

Ujędrniający nie zastąpi ćwiczeń, zabiegów na ciało itp., ale warto go stosować nie tylko na wiosnę czy lato.

Wszystkie wymienione można kupić w różnych cenach, każdy sam zdecyduje, który będzie droższy. Moim zdaniem warto zainwestować w balsam ujędrniający, który powinien zawierać tego typu składniki.  Z brązującymi też trzeba uważać, bo niektóre nie brązują wcale.

 

Podsumowując z wielu kosmetyków do wyboru każdy znajdzie coś dla siebie w cenie niższej lub wyższej. Ważne, żeby kosmetyki spełniały swoje funkcje.

Życzę dobrego wyboru i skutecznej pielęgnacji.

---

Joanna Kwiatek  www.joanna-kosmetyka.blog.onet.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Łuszczyca to żaden problem! Skuteczne leczenie naturalne

Autorem artykułu jest Dr Grand



Łuszczyca to poważny problem milionów ludzi. Aby zrozumieć tę chorobę warto poznać jej cechy charakterystyczne: przyczyna łuszczycy nie jest znana, indywidualny charakter objawów, środki pomocne jednym u innych mogą okazać się nieskuteczne, efektywna metoda po pewnym czasie może stracić na skuteczności.

Normalnie skóra odnawia się po 30 dniach - czas przedostania się komórek z głębszych warstw na powierzchnie. Komórki chorego na łuszczyce trafiają na powierzchnie po 3 dniach jakby organizm stracił naturalną kontrole nad tym procesem. Rezultatem są czerwone czasami swędzące wybrzuszenia na powierzchni skóry tzw. tarczki z łuszczącą się skórą co wywołane jest nadmiarem nowych tkanek na powierzchni.
Nie znając przyczyn leczenie przyczynowe jest niemożliwe dlatego pozostają tylko metody objawowe. Należy pamiętać, że nie wszystko pomaga wszystkim - potrzebny jest własny plan walki z chorobą.

Inne podejście do choroby. Najważniejsze jest zaakceptowanie problemu i nauka skutecznych sposobów walki. Jeśli od A do Z nic nie pomogło nie wolno się poddawać lecz znowu zacząć od A.

Nawilżanie i zmiękczanie skóry łagodzi przebieg choroby ograniczając świąd i powstawanie łusek. Obojętne olejki do ciała, tłuszcz roślinny lub galaretka wazelinowa skutecznie pomagają skórze zatrzymywać wilgoć. Najlepiej stosować je tuż po kąpieli gdy skóra jest jeszcze mokra. Natomiast na świąd pomagają płyny z mentolem i kamforą.

Słońce. 95% pacjentów odczuwa poprawę po regularnych intensywnych kąpielach słonecznych - znanym miejscem klimoterapii jest Morze Martwe w Izraelu. Łuszczyca nasila się zimą w klimacie zmiennym i wilgotnym dlatego w miarę możliwości warto wyjeżdżać do ciepłych krajów. Promienie ultrafioletowe (zwłaszcza beta) są skutecznym lekiem jednak paradoksalnie prowadzą również do oparzeń co może być przyczyną raka skóry. Jedynym sprawdzonym wyjściem jest krem przeciwsłoneczny położony na zdrowe obszary skóry.

Naświetlanie miejsc łuszczycowych przy pomocy promiennika promieni ultrafioletowych beta. Lub solarium z promieniami alfa jednak są one słabsze co wydłuża kurację - konsultacja z lekarzem niezbędna!

Smołę węglową nakłada się bezpośrednio na tarczki lub przygotowuje kąpiel z olejkiem zawierającym smołę a głowę myje się szamponem z tym środkiem. Preparaty smołowe mogą pozostawiać plamy i mają intensywny zapach dlatego należy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Obecnie można kupić nową formę leku w postaci żelu - bez charakterystycznej woni i łatwy do zmywania. Stosowanie każdego preparatu należy przerwać gdy wystąpi pieczenie lub podrażnienie skóry i nie smarować obszarów odkrytych bez naskórka.

Glinka indiańska zmieszana ze środkiem zmiękczającym doskonale pomaga na chore łokcie i kolana. Środek zmiękczający nadaje tarczkom wilgotność a glinka przykrywa je.

Ciepłe kąpiele zmniejszają ilość łusek natomiast tarczki stają się mniejsze jednak trzeba uważać gdyż gorąca woda nasila świąd.

Zimne kąpiele z dodatkiem filiżanki octu z jabłek doskonale łagodzą świąd podobnie jak lód. Do plastykowej torebki należy włożyć kilka kostek lodu i przyłożyć do chorych obszarów skóry.

Krem kortyzonowy, dostępny bez recepty, zawiera mniej leku niż kremy na receptę jednak zawsze warto sprawdzić jego skuteczność. Jest bezpieczny nawet na twarzy i w okolicach narządów płciowych. Należy stosować tylko do osiągnięcia doraźnej poprawy i stopniowo odstawić gdyż organizm po dłuższym czasie uodparnia się na działanie tego leku.

Osłonięte chore miejsca. Przy pomocy plastrów lub plastykowej folii należy zakleić na kilka dni lub tygodni wcześniej posmarowane kremem kortyzonowym zmiany skórne. Dzięki temu skóra mięknie, komórki ulegają zniszczeniu co spowalnia ich rozmnażanie. Metoda skuteczna tylko na małych obszarach, nie większych od monety 5-złotowej, nie zadrapanych i nie zainfekowanych.

Uszkodzenia skóry mogą doprowadzić do nowych zmian. Chorzy na łuszczycę nie powinni zbierać jeżyn, nosić za ciasnych butów, ciasnego paska, używać tępej żyletki lub drażniących środków chemicznych.

Nadwaga sprzyja łuszczycy. Mimo braku naukowego wyjaśnienia tej zależności, stabilizacja wagi łagodzi dolegliwość. Pomocne zioła odchudzające >  
Błonnik witalny & Triphala

Stres wywołuje i nasila łuszczyce. Pomaga tygodniowy urlop lub krótkie oderwanie się od codziennych obowiązków. Pomocne ziólko antystresowe >  
Gynostemma królewska

Ryby i olejek rybny w kapsułkach pomagają dzięki zawartości tłuszczowego kwasu eikozopentaenowego (EPA). Jednak skuteczność tej metody nie dotyczy wszystkich pacjentów dlatego można ją stosować tylko pod lekarską kontrolą. Najlepsza zawartość EPA w olejku to 17%. 

Infekcja nasila łuszczycę dlatego ważnym jest wczesne i skuteczne leczenie każdego zakażenia oraz szczególna kontrola zmian łuszczycowych w czasie infekcji.

MEDYCYNA / LECZENIE NATURALNE

smarować miejsca chore propolisem raz dziennie, sokiem z liści aloesu lub maścią żywokostową; napar z ziela przywrotnika, krwawnika, nacieranie olejem dziurawcowym, rumiankowym;
dieta powinna dostarczać dużo wit. B2 i H - cebula, groch, kapusta, marchew, szpinak, owoc głogu, miód, drożdże, winogrona, śliwki i morele suszone to podstawowe środki lecznicze; wskazany jest także regularny post (5-7 dni w miesiącu lub 1 dzień w tygodniu); 

pomocne są nasiona wiesiołka dwuletniego: utrzeć je na miazgę lub zmiksować, smarować 3x dziennie,
częste kąpiele wodne, powietrzne, słoneczne wzmacniają pracę organów wewnętrznych; kąpiele przedramion w zimnej wodzie - zgiąć w łokciach ręce i zanurzyć je na 30-60 sekund; po tym czasie wytrzeć ręce ręcznikiem - powtarzać codziennie; zabieg ten wzmacnia cały organizm, podobnie jak przemienny prysznic - ciepła woda 2-3 minuty, zimna woda 10-20 sekund - oraz kąpiel w otrębach pszennych - 1kg otrąb gotować 10-15 minut, przecedzić a odwar wlać do wanny
warto pić soki z marchwi, dyni, szpinaku;

okłady z namoczonego nasienia lnu

SKARBY NATURY NA ŁUSZCZYCE 

- Ostropest plamisty hamuje stany zapalne i zmiany skórne

- LUX VITALE, (Colostrum), najlepszy suplement odpornościowy 

- Olejek Rumianku Rzymskiego
 
- ALOES sok z aloesu 500 ml - suplement diety

---

Więcej > Domowe Leczenie Naturalne Łuszczyca



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl